Helsinki

Innovatiivista suunnittelua tarvitaan kaikissa työn vaiheissa ideasta toteutukseen. Tarjoamme tähän tarvittavan laaja-alaisen asiantuntemuksen ja erikoisosaamisen.

Salomonkatu 17 A , 00100 Helsinki|+358 40 845 2159

TomCederqvist

Tom Cederqvist

Arkkitehtuurijohtaja
+358 50 563 6169
tom.cederqvist@arco.fi

Arndt Heinzmann

Arndt Heinzmann

Aluejohtaja Helsinki
+358 41 548 1890
arndt.heinzmann@arco.fi

Sami Horto

Arkkitehtuurijohtaja
+358 40 544 4234
sami.horto@arco.fi

VesaJäntti

Vesa Jäntti

Arkkitehtuurijohtaja
+358 50 541 3170
vesa.jantti@arco.fi

KalleSoini

Kalle Soini

Arkkitehtuurijohtaja
+358 40 867 3146
kalle.soini@arco.fi


Minerva Ahokanto

+358 40 646 4056
minerva.ahokanto@arco.fi

Nanna Ahti

+358 44 725 6930
nanna.ahti@arco.fi

Kirsti Ala-Keturi

+358 50 321 9777
kirsti.ala-keturi@arco.fi

Teemu Asikainen

+358 40 588 8691
teemu.asikainen@arco.fi

Heli Bach

+358 40 754 5724
heli.bach@arco.fi

James Boothroyd

+358 40 631 9631
james.boothroyd@arco.fi

Leena Brooke

+358 50 529 2067
leena.brooke@arco.fi

Marko Bunn

+358 50 501 1587
marko.bunn@arco.fi

Maragda Casagrande

+358 41 730 8596
maragda.casagrande@arco.fi

Tom Cederqvist

+358 50 563 6169
tom.cederqvist@arco.fi

Arlind Dervishaj

+358 50 550 0873
arlind.dervishaj@arco.fi

Arnd Dewald

+358 41 730 5273
arnd.dewald@arco.fi

Jessica Eerikas

+358 41 730 5265
jessica.eerikas@arco.fi

Tuuli Ekholm

+358 41 731 1092
tuuli.ekholm@arco.fi

Satu Eskola

+358 50 533 0022
satu.eskola@arco.fi

Sara Frankenhaeuser

+358 40 825 8549
sara.frankenhaeuser@arco.fi

Maija Gulin

+358 40 514 2636
maija.gulin@arco.fi

Jaakko Hassi

+358 40 539 3634
jaakko.hassi@arco.fi

Riikka Hautala

+358 44 522 1844
riikka.hautala@arco.fi

Jari Heikkinen

+358 50 501 3321
jari.heikkinen@arco.fi

Arndt Heinzmann

Aluejohtaja Helsinki
+358 41 548 1890
arndt.heinzmann@arco.fi

Richard Hogan

+358 50 431 3983
richard.hogan@arco.fi

Soila Homanen

+358 50 585 1268
soila.homanen@arco.fi

Marja-Liisa Honkanen

+358 40 559 9130
marja-liisa.honkanen@arco.fi

Sami Horto

+358 40 544 4234
sami.horto@arco.fi

Santtu Hyvärinen

+358 40 354 5321
santtu.hyvarinen@arco.fi

Karoliina Härkälä

+358 40 568 7943
karoliina.harkala@arco.fi

Hanna Jalassola-Sundman

+358 50 571 7438
hanna.jalassola@arco.fi

Vesa Jäntti

+358 50 541 3170
vesa.jantti@arco.fi

Henrik Kaasinen

+358 50 536 9975
henrik.kaasinen@arco.fi

Jari Kajan

+358 40 902 2639
jari.kajan@arco.fi

Anton Kallio

+358 41 730 5272
anton.kallio@arco.fi

Sakari Kangasmetsä

+358 40 833 1738
sakari.kangasmetsa@arco.fi

Ilona Karjalainen

+358 40 578 8284
ilona.karjalainen@arco.fi

Raimo Kasanko

+358 50 511 7979
raimo.kasanko@arco.fi

Lea Katajamäki

+358 44 368 8527
lea.katajamaki@arco.fi

Maiju Kianta

+358 41 730 9843
maiju.kianta@arco.fi

Sara Kinnunen

HR Helsinki
+358 40 845 2159
sara.kinnunen@arco.fi

Sini Kukkonen

+358 41 730 5267
sini.kukkonen@arco.fi

Tero Kumpulainen

+358 41 730 5264
tero.kumpulainen@arco.fi

Dmitri Kvitko

+358 41 730 5263
dmitri.kvitko@arco.fi

Jyrki Kyheröinen

+358 40 846 5297
jyrki.kyheroinen@arco.fi

Elina Kyyriäinen

+358 50 362 3698
elina.kyyriainen@arco.fi

Kukka-Maaria Kärki

+358 41 730 5271
kukka-maaria.karki@arco.fi

Mikko Lahti

+358 50 543 5060
mikko.lahti@arco.fi

Kustaa Lahtinen

+358 40 771 1239
kustaa.lahtinen@arco.fi

Johannes Laiho

+358 40 506 3653
johannes.laiho@arco.fi

Pirkko Laitinen

+358 44 739 3724
pirkko.laitinen@arco.fi

Anne Lehtinen

+358 50 524 6042
anne.lehtinen@arco.fi

Jukka Leiwo

+358 50 343 8044
jukka.leiwo@arco.fi

Satu Leppäkoski

+358 41 731 3134
satu.leppakoski@arco.fi

Matti Linko

+358 40 546 9630
matti.linko@arco.fi

Assi Lindholm

+358 40 085 7179
assi.lindholm@arco.fi

Liljastiina Luminiitty

+358 41 730 7156
liljastiina.luminiitty@arco.fi

Sofia Merenmies

+358 44 320 3344
sofia.merenmies@arco.fi

Minttu-Maaria Minkkinen

Assistant Controller
+358 50 518 5668
minttu-maaria.minkkinen@arco.fi

Eero Mustonen

+358 40 846 1529
eero.mustonen@arco.fi

Sirpa Mäkinen

Talouspäällikkö
+358 50 388 3778
sirpa.makinen@arco.fi

Tomas Nordström

+358 40 825 4081
tomas.nordstrom@arco.fi

Erkki Nurmi

+358 50 592 3710
erkki.nurmi@arco.fi

Stefan Ochsner

+358 45 638 7017
stefan.ochsner@arco.fi

Jari Pakarinen

+358 45 630 1600
jari.pakarinen@arco.fi

Laura Pasanen

+358 41 730 5941
laura.pasanen@arco.fi

Jari Paukkonen

+358 40 660 4846
jari.paukkonen@arco.fi

Mariano Perez

+358 40 587 5856
mariano.perez@arco.fi

Petteri Piha

+358 40 836 6001
petteri.piha@arco.fi

Kaisa Porkka

+358 40 754 2984
kaisa.porkka@arco.fi

Tero Pulkkinen

+358 50 550 5853
tero.pulkkinen@arco.fi

Vesa Putkonen

+358 40 031 5317
vesa.putkonen@arco.fi

Anna Ryhänen

+358 40 505 8789
anna.ryhanen@arco.fi

Laura Rytkönen

+358 50 572 5729
laura.rytkonen@arco.fi

Mari Saanisto

+358 50 346 3616
mari.saanisto@arco.fi

Sanna Sarkama

+358 50 366 1201
sanna.sarkama@arco.fi

Ari Sahlman

+358 40 845 9296
ari.sahlman@arco.fi

Boro Sanchis

+358 50 388 8002
boro.sanchis@arco.fi

Fanni Schildt

+358 40 185 8014
fanni.schildt@arco.fi

Miguel Silva

+358 41 730 8597
miguel.silva@arco.fi

Henrik Simelius

+358 44 593 0013
henrik.simelius@arco.fi

Kalle Soini

+358 40 867 3146
kalle.soini@arco.fi

Mikko Soini

+358 50 572 2177
mikko.soini@arco.fi

Paula Soljama

+358 41 730 5269
paula.soljama@arco.fi

Anis Souissi

+358 40 486 4348
anis.souissi@arco.fi

Arno Stenbäck

+358 50 382 6055
arno.stenback@arco.fi

Juhani Suikki

+358 44 742 7797
juhani.suikki@arco.fi

Sofianna Suomalainen

+358 50 532 2727
sofianna.suomalainen@arco.fi

Matti Tervonen

+358 44 782 6475
matti.tervonen@arco.fi

Tomi Tikkanen

ICT-päällikkö
+358 40 040 7730
tomi.tikkanen@arco.fi

Elina Toompuu

+358 45 147 7077
elina.toompuu@arco.fi

Mikko Tuomisto

+358 40 702 5755
mikko.tuomisto@arco.fi

Jonna Tynkynniemi

+358 40 506 4629
jonna.tynkynniemi@arco.fi

Kalle Ukonlinna

+358 40 532 7627
kalle.ukonlinna@arco.fi

Timo Urala

+358 40 584 4173
timo.urala@arco.fi

Unnu Vaara

+358 44 784 0494
unnu.vaara@arco.fi

Sonja Vasiljevic

+358 50 308 6906
sonja.vasiljevic@arco.fi

Anu Virtanen

+358 40 040 7833
anu.virtanen@arco.fi

Mikko Vekkeli

+358 40 757 3376
mikko.vekkeli@arco.fi

Annika Väisänen

+358 44 729 1271
annika.vaisanen@arco.fi

Ville Wallenius

+358 40 530 3399
ville.wallenius@arco.fi

Jesse Weckroth

+358 40 845 0924
jesse.weckroth@arco.fi

Peter Ögard

+359 50 563 5631
peter.ogard@arco.fi