TampereTurkuOulu

Helsinki

Innovatiivista suunnittelua tarvitaan kaikissa työn vaiheissa ideasta toteutukseen. Tarjoamme tähän tarvittavan laaja-alaisen asiantuntemuksen ja erikoisosaamisen.

Salomonkatu 17 A , 00100 Helsinki|+358 40 845 2159

TomCederqvist

Tom Cederqvist

Architecture Director
+358 50 563 6169
tom.cederqvist@arco.fi

Jaakko Hassi

Principal Architect
+358 40 539 3634
jaakko.hassi@arco.fi

Arndt Heinzmann

Arndt Heinzmann

Operations Director Helsinki, Architecture Director
+358 41 548 1890
arndt.heinzmann@arco.fi

Sami Horto

Architecture Director
+358 40 544 4234
sami.horto@arco.fi

VesaJäntti

Vesa Jäntti

Architecture Director
+358 50 541 3170
vesa.jantti@arco.fi

Niko Mähönen

Senior Architect
+358 45 132 0751  
niko.mahonen@arco.fi

KalleSoini

Kalle Soini

Area Director Helsinki, Architecture Director
+358 40 867 3146
kalle.soini@arco.fi


Minerva Ahokanto

Senior Architect
+358 40 646 4056
minerva.ahokanto@arco.fi

Nanna Ahti

Project Construction Architect
+358 44 725 6930
nanna.ahti@arco.fi

Teemu Asikainen

Project Designer
+358 40 588 8691
teemu.asikainen@arco.fi

Leena Brooke

Principal Architect
+358 50 529 2067
leena.brooke@arco.fi

Marko Bunn

Project Architect
+358 50 501 1587
marko.bunn@arco.fi

Maragda Casagrande

Architect
+358 41 730 8596
maragda.casagrande@arco.fi

Tom Cederqvist

Architecture Director
+358 50 563 6169
tom.cederqvist@arco.fi

Arnd Dewald

Architect
+358 41 730 5273
arnd.dewald@arco.fi

Jessica Eerikas

Junior Designer
+358 41 730 5265
jessica.eerikas@arco.fi

Tuuli Ekholm

Design Assistant
+358 41 731 1092
tuuli.ekholm@arco.fi

Satu Eskola

Senior Architect
+358 50 533 0022
satu.eskola@arco.fi

Sara Frankenhaeuser

Senior Architect
+358 40 825 8549
sara.frankenhaeuser@arco.fi

Maija Gulin

Project Landscape Architect
+358 40 514 2636
maija.gulin@arco.fi

Jaakko Hassi

Principal Architect
+358 40 539 3634
jaakko.hassi@arco.fi

Riikka Hautala

Senior Architect
+358 44 522 1844
riikka.hautala@arco.fi

Jari Heikkinen

Project Architect
+358 50 501 3321
jari.heikkinen@arco.fi

Arndt Heinzmann

Operations Director Helsinki, Architecture Director
+358 41 548 1890
arndt.heinzmann@arco.fi

Marja-Liisa Honkanen

Principal Architect
+358 40 559 9130
marja-liisa.honkanen@arco.fi

Sami Horto

Architecture Director
+358 40 544 4234
sami.horto@arco.fi

Hanna Jalassola-Sundman

Designer
+358 50 571 7438
hanna.jalassola@arco.fi

Vesa Jäntti

Architecture Director
+358 50 541 3170
vesa.jantti@arco.fi

Jari Kajan

Project Construction Architect
+358 40 902 2639
jari.kajan@arco.fi

Anton Kallio

Architect
+358 41 730 5272
anton.kallio@arco.fi

Sakari Kangasmetsä

Project Architect
+358 40 833 1738
sakari.kangasmetsa@arco.fi

Ilona Karjalainen

Senior Architect
on leave

Raimo Kasanko

Senior Architect
+358 50 511 7979
raimo.kasanko@arco.fi

Vili Kauppinen

Financial Assistant
+358 41 730 5270
vili.kauppinen@arco.fi

Maiju Kianta

Project Interior Architect
+358 41 730 9843
maiju.kianta@arco.fi

Teemu Kiiveri

Architect
+358 40 163 9988   
teemu.kiiveri@arco.fi

Sara Kinnunen

HR Manager
+358 41 732 0569
sara.kinnunen@arco.fi

Sini Kukkonen

Designer
+358 41 730 5267
sini.kukkonen@arco.fi

Tero Kumpulainen

Designer
+358 41 730 5264
tero.kumpulainen@arco.fi

Dmitri Kvitko

Project Construction Architect
+358 41 730 5263
dmitri.kvitko@arco.fi

Jyrki Kyheröinen

Senior Architect
+358 40 846 5297
jyrki.kyheroinen@arco.fi

Mikko Lahti

Project Designer
+358 50 543 5060
mikko.lahti@arco.fi

Kustaa Lahtinen

Designer
+358 40 771 1239
kustaa.lahtinen@arco.fi

Johannes Laiho

Senior Architect
+358 40 506 3653
johannes.laiho@arco.fi

Pirkko Laitinen

Project Construction Architect
+358 44 739 3724
pirkko.laitinen@arco.fi

Anne Lehtinen

Senior Architect
+358 50 524 6042
anne.lehtinen@arco.fi

Satu Leppäkoski

Construction Architect
+358 41 731 3134
satu.leppakoski@arco.fi

Lauri Linden

Project Architect
+358 40 923 0479
lauri.linden@arco.fi

Liljastiina Luminiitty

Project Architect
+358 41 730 7156
liljastiina.luminiitty@arco.fi

Sofia Merenmies

Project Construction Architect
+358 44 320 3344
sofia.merenmies@arco.fi

Elina Merilä

Architect
+358 40 769 9119
elina.merila@arco.fi

Minttu-Maaria Minkkinen

Assistant Controller
+358 50 518 5668
minttu-maaria.minkkinen@arco.fi

Niko Mähönen

Senior Architect
+358 45 132 0751     
niko.mahonen@arco.fi

Jakke Mäki-Hollanti

Landscape Architect
+358 41 730 3581
jakke.maki-hollanti@arco.fi

Sirpa Mäkinen

Finance Manager
+358 50 388 3778
sirpa.makinen@arco.fi

Tomas Nordström

Senior Architect
+358 40 825 4081
tomas.nordstrom@arco.fi

Erkki Nurmi

Resource Manager, Senior Construction Architect
+358 50 592 3710
erkki.nurmi@arco.fi

Stefan Ochsner

Project Architect
+358 45 638 7017
stefan.ochsner@arco.fi

Saara Palmujoki

Architect
+358 40 923 0058
saara.palmujoki@arco.fi

Laura Pasanen

Architect
+358 40 075 1083
laura.pasanen@arco.fi

Mariano Perez

Project Architect
+358 40 587 5856
mariano.perez@arco.fi

Petteri Piha

Senior Architect
+358 40 836 6001
petteri.piha@arco.fi

Matti Pirttimäki

Project Architect
+358 40 147 6405
matti.pirttimaki@arco.fi

Kaisa Porkka

Project Interior Architect
+358 40 754 2984
kaisa.porkka@arco.fi

Tero Pulkkinen

Project Construction Architect
+358 50 550 5853
tero.pulkkinen@arco.fi

Vesa Putkonen

Project Architect
+358 40 031 5317
vesa.putkonen@arco.fi

Anna Ryhänen

Senior Architect
+358 40 505 8789
anna.ryhanen@arco.fi

Laura Rytkönen

Marketing & Communication Coordinator
+358 50 572 5729
laura.rytkonen@arco.fi

Mari Saanisto

Senior Architect
+358 50 346 3616
mari.saanisto@arco.fi

Sanna Sarkama

Project Landscape Architect
+358 50 366 1201
sanna.sarkama@arco.fi

Ari Sahlman

Project Construction Architect
+358 40 845 9296
ari.sahlman@arco.fi

Boro Sanchis

Project Architect
+358 50 388 8002
boro.sanchis@arco.fi

Fanni Schildt

Project Architect
+358 40 185 8014
fanni.schildt@arco.fi

Henrik Simelius

Principal Architect
+358 44 593 0013
henrik.simelius@arco.fi

Kalle Soini

Architecture Director
+358 40 867 3146
kalle.soini@arco.fi

Mikko Soini

Senior Architect
+358 50 572 2177
mikko.soini@arco.fi

Arno Stenbäck

Senior Architect
+358 50 382 6055
arno.stenback@arco.fi

Juhani Suikki

Senior Architect
+358 44 742 7797
juhani.suikki@arco.fi

Sofianna Suomalainen

Interior Architect
+358 50 532 2727
sofianna.suomalainen@arco.fi

Matti Tervonen

Project Construction Architect
+358 44 782 6475
matti.tervonen@arco.fi

Tomi Tikkanen

ICT Manager
+358 40 040 7730
tomi.tikkanen@arco.fi

Elina Toompuu

Project Architect
on leave

Mikko Tuomisto

Designer
+358 40 702 5755
mikko.tuomisto@arco.fi

Kalle Ukonlinna

Senior Architect
+358 40 532 7627
kalle.ukonlinna@arco.fi

Timo Urala

Project Architect
+358 40 584 4173
timo.urala@arco.fi

Unnu Vaara

Project Architect
+358 44 784 0494
unnu.vaara@arco.fi

Anu Virtanen

Designer
+358 40 845 2159
anu.virtanen@arco.fi

Mikko Vekkeli

Project Landscape Architect 
+358 40 757 3376
mikko.vekkeli@arco.fi

Annika Väisänen

Project Architect
+358 44 729 1271
annika.vaisanen@arco.fi

Ville Wallenius

Architect
+358 40 530 3399
ville.wallenius@arco.fi

Jesse Weckroth

Architect
+358 40 845 0924
jesse.weckroth@arco.fi