HelsinkiTurkuOulu

Tampere

Jokainen projekti on yksilöllinen työsuoritus, joka vaatii luovuutta ja ongelmanratkaisukykyä. Tarjoamme tähän tarvittavan laaja-alaisen asiantuntemuksen ja erikoisosaamisen.

Satakunnankatu 18 A 2. krs, 33210 Tampere|+358 3 3125 0100

Timo Meuronen

Area Director Tampere, Architecture Director
+358 50 564 6776
timo.meuronen@arco.fi

Marika Rökman

Operations Director Tampere, Principal Architect
+358 45 110 4322
marika.rokman@arco.fi

Antti Hakala

Project Architect
+358 44 345 3370
antti.hakala@arco.fi

Taru Hakala

Taru Hakala

Resource Manager, Project Designer
+358 50 352 1980
taru.hakala@arco.fi

Aapo Huotarinen

Project Architect
+358 40 720 0967
aapo.huotarinen@arco.fi

Lauri Mäkinen

Architect
+358 50 313 2696
lauri.makinen@arco.fi

Kalevi Näkki

Architecture Director
+358 40 083 6234
kalevi.nakki@arco.fi

Mari Turunen

Controller
+358 50 463 8203
mari.turunen@arco.fi

Piia Viitanen

Principal Architect
+358 40 099 3611
piia.viitanen@arco.fi


Timo Meuronen

Area Director Tampere, Architecture Director
+358 50 564 6776
timo.meuronen@arco.fi

Kalevi Näkki

Architecture Director
+358 40 083 6234
kalevi.nakki@arco.fi

Joni Arvola

Project Construction Architect
+358 40 701 1030
joni.arvola@arco.fi

Johanna Eurén

HR Manager
+358 40 726 1187
johanna.euren@arco.fi

Antti Hakala

Project Architect
+358 44 345 3370
antti.hakala@arco.fi

Taru Hakala

Resource Manager, Project Designer
+358 50 352 1980
taru.hakala@arco.fi

Linda Hakkarainen

Designer
linda.hakkarainen@arco.fi

Mark Held

Project Architect
mark.held@arco.fi

Mari Helminen

Senior Architect
+358 45 127 6424
mari.helminen@arco.fi

Aapo Huotarinen

Project Architect
+358 40 720 0967
aapo.huotarinen@arco.fi

Juuli Höök

Interior Architect
+358 50 572 4750
juuli.hook@arco.fi

Anni Jääskeläinen

Architect
+358 50 475 5109
anni.jaaskelainen@arco.fi

Roosa Karppinen

Architect
roosa.karppinen@arco.fi

Saara Kauranen

Junior Construction Architect
+358 50 563 6139
saara.kauranen@arco.fi

Antti Kellokoski

Junior Construction Architect
antti.kellokoski@arco.fi

Ahti Kohonen

Junior Designer
ahti.kohonen@arco.fi

Aleksi Kokko

Construction Architect
aleksi.kokko@arco.fi

Pinja Korteoja

Financial Assistant
+358 45 184 1053
pinja.korteoja@arco.fi

Tiina Koski

Junior Construction Architect
+358 45 184 1058
tiina.koski@arco.fi

Merja Kuisma

Office Secretary
+358 50 407 3777
merja.kuisma@arco.fi

Pasi Kuparinen

Senior Construction Architect
+358 45 114 5792
pasi.kuparinen@arco.fi

Tarja Kuusisto

Project Construction Architect
+358 45 138 1611
tarja.kuusisto@arco.fi

Sami Lampinen

Junior Construction Architect
+358 45 134 1451
sami.lampinen@arco.fi

Juha Laurila

Project Architect
+358 50 512 3203
juha.laurila@arco.fi

Anni Lehtinen

Junior Interior Architect
+358 50 443 6566
anni.lehtinen@arco.fi

Anne Leskinen

Junior Construction Architect
anne.leskinen@arco.fi

Anna Luotolampi

Architect
+358 50 566 6480
anna.luotolampi@arco.fi

Anniina Lähteenkorva

Design Assistant
+358 40 196 8477
anniina.lahteenkorva@arco.fi

Leonardo Morais

Junior Architect
leonardo.morais@arco.fi

Virve Mylläri

Junior Construction Architect
+358 40 707 1656
virve.myllari@arco.fi

Lauri Mäkinen

Architect
+358 50 313 2696
lauri.makinen@arco.fi

Thanh Nguyen

Architect
thanh.nguyen@arco.fi

Juha-Matti Niemi

Designer
+358 50 431 4080
juha-matti.niemi@arco.fi

Marko Niittynen

Senior Construction Architect
+358 40 046 2323
marko.niittynen@arco.fi

Anniina Nurmi

Junior Construction Architect
anniina.nurmi@arco.fi

Leo Nuutinen

Architect
leo.nuutinen@arco.fi

Mikko Peltonen

Junior Architect
mikko.peltonen@arco.fi

Teemu Rantanen

Junior Construction Architect
+358 50 475 8695
teemu.rantanen@arco.fi

Anna Rinne

Project Construction Architect
+358 50 463 5948
anna.rinne@arco.fi

Marika Rökman

Operations Director Tampere, Principal Architect
+358 45 110 4322
marika.rokman@arco.fi

Karri Salminen

Junior Construction Architect
karri.salminen@arco.fi

Satu Salminen

Design Assistant
satu.salminen@arco.fi

Katariina Salo

Interior Architect
+358 40 044 7529
katariina.salo@arco.fi

Jenna Santahuhta

Design Assistant
+358 50 347 9702
jenna.santahuhta@arco.fi

Sung-Bok Song

Architect
+358 45 233 8330
sung-bok.song@arco.fi

Janne Tani

Principal Architect
+358 40 531 0044
janne.tani@arco.fi

Maija Teppo

Senior Construction Architect
+358 44 018 0013
maija.teppo@arco.fi

Mari Turunen

Controller
+358 50 463 8203
mari.turunen@arco.fi

Jaana Varjolahti

Project Interior Designer
+358 40 736 5095
jaana.varjolahti@arco.fi

Piia Viitanen

Principal Architect
+358 40 099 3611
piia.viitanen@arco.fi

Anna Virolainen

Design Assistant
anna.virolainen@arco.fi